Lednová výprava skautek

První víkend v tomto roce se skautky vydaly na hory. Kronikový zápis naleznete v celém článku.

V pátek večer, hned co jsme se uvelebily, jsme hrály hru Riskuj, na což navazovala večeře. Následovala skupinová debata, koho bychom vzaly při přírodní katastrofě do bunkru. V sobotu ráno jsme posnídaly ovesnou kaši. Hned potom jsme si zabalily a vyrazily na Komáří výšku. Když jsme obědvaly u pily, málem nás tam sežral pes (který téměř neuměl chodit). Na Komáří výšce jsme si užívaly sněhu v lese, přičemž nás přitom neustále sledoval sněhový démon. Pak jsme šly dál do lesa, kde jsme potkaly čtyři krále. Zpět do klubovny jsme jely autobusem.

Na celé cestě jsme mohly získat papírové korunky, které jsme v klubovně zaměnily za kousky mapy. V klubovně, po odložení mokrých věcí na topení, jsme si představovaly všechny kandidáty na prezidenta a u toho debatovaly a tento program jsme zakončily naší soukromou volbou prezidenta. Meditovaly jsme klidným způsobem a potom jsme se snažily vyhnat myšlenky divokým tancem. Po krásném uvolnění meditací jsme se koukly na Italský film „Život je krásný,“ který byl krásný a vyvolal hezkou atmosféru. V neděli jsme uklízely a poté se rozešly  domů.

– sepsala Veronýsa