Máme nejlepší vlčata v kraji!

V červnu 2016, když se konalo krajské kolo Závodu vlčat a světlušek, si Káňata jela závod vyzkoušet. K překvapení všech vyhrála i přes značný výškový a věkový deficit. Teď, o dva roky později, už jeli na závod s jasným cílem – znovu zvítězit. S tímto cílem tam od nás z oddílu ale nejeli jediní. Družina Svišťů je jen o rok mladší a v lecčem šlape Káňatům celý rok na paty. A závod dopadl… Výborně pro všechna vlčata z Teplic!

První víkend v červnu vyrazili Svišti a Káňata do Ústí nad Labem poměřit své síly s nejlepšími družinami z celého kraje. Z různých základních kol postoupilo do krajského kola pouze 11 nejlepších družin. Byl už úspěch, že se za náš oddíl mohly zúčastnit hned 2 družiny, moc dalších takových tam nebylo. Celý víkend nás provázelo téma vesmír. V sobotu na sebe kluci hodili kosmonautské kostýmy vlastní výroby a vyrazili na náročnou trať závodu.

Závod obsahoval 11 stanovišť. Začlo se „vařením“ pomazánky podle receptu. Káňata potřebují lekci „čteme si recept až do konce“, Svišti to však zvládli na jedničku a dostali plný počet bodů. Hm… že by předpoklad, že to Káňata si jedou pro vítězství byl omyl? Předloni jsme tu měli podobné překvapení, tak proč ne, fandíme přeci všem vlčatům z Teplic! Následovalo rozdělávání ohně, navigace slepého řidiče podle dopravních značek, potkali jsme opilce, který nám nabízel bonbony, opravili jsme vesmírnou loď, ošetřili několik vážně zraněných kolegů kosmonautů a spousta dalšího. Závod jsme ukončili vystřelením vlastnoručně vyrobené rakety, to byla paráda.

Aby víkend nebyl jen o závodění, byla připravená řada doprovodných aktivit, kde šlo zejména o vyrábění. Takže kromě zážitků si každý odvezl svého panáčka, záložku, placku i vlaštovku a každá družina namalovala svou vysněnou planetu. Z našich dvou planet poměrně rychle vyplynulo, co je naší prioritou. Zatímco Káňata vytvořila Žůžoland, který tvořil obří nakousnutý donut (a taky růžový, jak jinak), tak Svišti zasvětlili svou planetu teplickým oplatkám. Mňam. Vážně mě nikdy nenapadlo, že budu nekdy v životě hrdá na výtvarné dílo našich vlčat, ale obě planety byly úžasné. Večer jsme si pak vybrali spíše odpočinek, než další běhání, a koukli jsme se spolu na animovaný film s vesmírnou tématikou. Na název se budete muset zeptat kluků, já si ho nemůžu zapamatovat.

V neděli ráno byla už na všech trochu znát nervozita. Ani obvyklí namachrovanci se k očekávaným výsledkům radši nevyjadřovali. Po úžasné snídani a balení batohů to v 9:00 vypuklo. První zkouška byla postavit se do zástupů podle družin a vydržet stát poměrně dlouhou dobu. Pak se vyhlásila soutěž o nejhezčí planetu a pak to přišlo. Teda ještě ne. Dámy mají přednost, takže se začlo s vyhlašováním v kategorii světlušek a to hezky postupně od 9. místa. A organizátoři to jaksepatří zdržovali. Následovalo vyhlášení vlčat, opět do posledního místa. Po každém vysloveném názvu družiny se zvyšovalo napětí i nadšení všech členů naší smečky (včetně vedení).

Když Káňata před dvěma lety vyhrála to krajské kolo, byl to ohromný úspěch. Po oslavách nám však přišla na mysl myšlenka, co by bylo na krajské úrovni ještě lepší, než vyhrát kraj? No… soutěží nám dvě družiny, tak logický další krok bylo skvélé umístění obou – na stupních vítězů. Cíl nemalý, ale…

První opravdu hlasité jásání se ozvalo, když se vyhlásilo 4. místo a naši tam stále stáli, aniž by věděli, jak dopadli. Máme dvakrát „bednu“! Panejo… čekala jsem, že tahle nová výzva nám vydrží déle než do následujícího ročníku. Na příště to chce pořádnou výzvu. Co takhle první místo v celostátním kole?

„A na třetím místě se umístily…. Tlapičky z Děčína!“ To bylo řevu. :) Svišti a Káňata mají 1. a 2. místo!

Nakonec přeci jen zvítězila zkušenost a vyhrála Káňata, ovšem Svišti za nimi zůstali jenom o 5 bodů (ze 130). Oběma hlídkám moc gratulujeme a držíme palce Káňatům do celostátního kola, které se bude konat 21.-23. září v Kostelci na Černými lesy.

Jsme nejlepší, ale nejsme žádní suchaři

Výroba panáčka

Svišti

Káňata

Svišti slaví 2. místo

Tarzan a 23.Teplice

Doplnění energie na závěr víkendu