Nová klubovna: skromněji, do tří let?

Ani ne před rokem a půl jsme pomýšleli na novou klubovnu z Evropských fondů. Záměr nám z mnoha různých důvodů nevyšel, a tak jsme jsme na letošním plánování dali hlavy dohromady a začali zase od začátku: Potřebujeme novou klubovnu, anebo stačí opravit tu stávající? Jaké zdroje máme a jaké umíme sehnat? Vyhovuje spíš lokalita v Šanově, anebo na prahu Trnovan?

Výsledek debat můžeme shrnout asi do několika bodů:

 1. Potřebujeme novou klubovnu. Stávající pozemek je z mnoha důvodů nevhodný.
 2. Pozemek za ředitelstvím policie v ulici Palackého, který jsme loni pořídili, nám svým okolím a polohou vyhovuje, budeme tedy stavět tam.
 3. Hledání na první pohled levnějších řešení (např. kontejnery) v důsledku levnější není – bude stát mnohem víc na provozu a životnost bude výrazně nižší – což nechceme, problém bychom jen odsunuli.
 4. Novou klubovnu chceme plánovat tak, 
  1. abychom ji zvládli postavit z vlastních zdrojů a vlastním přičiněním,
  2. aby umožňovala chod všech oddílů střediska (byť přechodně v úsporném módu),
  3. aby umožňovala budoucí rozšiřování areálu tak, aby plně vyhovovala potřebám střediska.

Konkrétně jsme si stanovili, že první fáze bude stát mezi 3 až 5 miliony korun, že má mít tři velké klubovny a zázemí a že bychom ji chtěli otevírat v roce 2020, tedy v roce 30. výročí obnovení Dvojky.

Směrem k nové klubovně aktuálně děláme tři kroky: 

 • nechali jsme zpracovat architektonickou studii (první, nikoli finální črtu si můžete prohlédnout pod článkem), hotová bude počátkem listopadu 2017,
 • pracujeme na vyklizení pozemku a demolici ruiny (30. 9. probíhá na pozemku naše brigáda),
 • začali jsme sbírat prostředky od drobných dárců (podívejte se na Darujme.cz).

Samozřejmě vítáme pomoc rodičů a přátel našeho střediska. Pokud víte, jak nám pomoct, ozvěte se Jakubovi Mráčkovi (jakub.mracek@gmail.com, 777 323 557) – a držte nám palce!

Aktuální vývoj můžete sledovat na této stránce.