Poprvé jsme jeli Křížem krážem republikou

10. ročník Křížem krážem – 23.9.2017
Ptáte se co to vlastně je? Křížem krážem je železniční cestovatelská akce nejen pro skauty ale i pro veřejnost. Naším cílem bylo ujet co nejvíce kilometrů během 24 hodin. Také jsme získávali body navštívením bonusových stanic a mohli jsme vyluštit a najít tajná místa. Poslední kategorie bodů byla za navštívená kulturní místa a za splnění speciálních úkolů.

Tento rok se asi poprvé v historri našeho střediska zúčastnily hned dva týmy a to STROMtrůpři (Verča, Honza, Prokop, Vojta, Miki) a Jiná liga (Kory, Štěpánka, Anička). Zažitky z akce jsou vskutku nezapomenutelné jako kupříkladu noční Brno nebo 4 hodiny v noci v Kutné Hoře (3 hodiny na benzínce). Řekl bych že oba týmy si vedly velmi dobře a trasy byly též zajímavé. Tým Jiná liga musel být bohužel diskalifikován kvůli porušení pravidel (začátek a konec max. 100km od sebe). Byla to super akce při které jsem si najezdil 1055km vlakem s celkovým počtem bodů pro STROMtrůpry 1860,5. Musím jen zmínit, že měl jeden vlak tak velké zpoždění, že nás to připravilo o více než 100 bodů. I tak jsme skončili na úžasném 9. místě ze skoro 150 týmů.Tak snad příští rok to někdo z Teplic vyhraje!

-Miki-

Soos

 

Start v 0:00 v Hradci Králové

 

Úkol za 25 bodů – slovo KOLEJ z našich těl

 

STROMtrůpři

 

Návštěva výstavy vláčků

Napsat komentář