Posun Horalské výpravy

Květnovou výpravu přesouváme s ohledem na to, že v sobotu 5. 5. v Teplicích proběhne závod vlčat a světlušek (a protože ho pořádáme, bude to vyčerpávající víkend). Abyste proto nepřišli o putování jarní/letní krajinou, přesouvá se výprava na následující víkend.

V pátek 4. května si však uděláme oddílovou schůzku, tj. obě družiny budou pohromadě. Kdo chce dorazit v 15:30, může, připravíme pro vás hry. Hlavní část schůzky začne v 17:00 a potrvá do 18:30. Prosím, zkuste si na ni udělat čas všichni.

S sebou si vezměte: Skautský kroj (proběhne jejich předtáborová kontrola, rozdávání lístečků apod.), tužku(!), časopis Skaut (komu chodí) a zejména vaše Zkoušky tří pramenů a stezky.

Posunutá květnová výprava se odehraje 11.—13. 5.

Sraz v klubovně, v pátek 11. 5. v 16:30, návrat v neděli v 15:15 na nádraží, u klubovny budeme v 16:30.

Výprava nás zavede do východní části Českého Středohoří. Jedeme vlakem do Ústí, přenocujeme u Vysokého Ostrého, v sobotu nás pak čeká výlet na Sedlo a v neděli sestup do Úštěka, prohlídka městečka a návrat vlakem.

Doporučená výbava:

  • Na spaní — spacák, karimatka, tepláková souprava a volné ponožky na spaní, svítilna.
  • Na jídlo — nůž, lžíce, ešus, igelitová taška na ešus.
  • Oblečení — pevné boty, krátké kalhoty, tričko (střediskové), skautský šátek, pokrývka hlavy, mikina, nepromokavá bunda nebo pláštěnka.
  • Bonus — kartáček na zuby + pasta, tužka, papírové kapesníky, plavky, velká lahev na vodu (nebo dvě).
  • Potraviny — bereme společné zásoby, proto si neberte vlastní lídlo, aby vám v batohu zbylo místo.
  • Peníze — Vybíráme 200 Kč na jídlo a jízdenku.

Těší se Martin, Honza a Piškot

Napsat komentář