Roverská listopadová akce

Roveři měli svátek nabitý programem. Sešli jsme se v klubovně ve čtvrtek večer (dorazili i dva nováčci, Sofie a Tadeáš) a hráli seznamovací hry, potom plánovali schůzky na následující měsíce, věšeli houpačky do města a nakonec zpívali s kytarou. Druhý den, na svátek boje za svobodu a demokracii, jsme pomáhali Kubovi stěhovat v novém bytě a zpovídali lidi, jak nahlížejí na komunismus a sametovou revoluci. K obědu jsme si dali gnocchi se sýrovou omáčkou. Po obědě jsme uklidili klubovnu a shlédli film Die Welle – ukázal nám, jak jednoduché může být sklouznout k totalitnímu režimu a rozvířil mezi námi diskuzi. Piškot nám k němu také přečetl o událostech, podle kterých byl film natočen, a ukázalo se, že tyto události byly snad ještě neuvěřitelnější než samotný film. Večer jsme se nakonec vypravili do kostela českobratrské církve na přednášku zajímavých pamtěníků revoluce a komunismu a odtud na Benešovo náměstí k pamětní desce, přičemž cestou jsme na zem psali křídami vzkazy o svobodě. Úplně nakonec jsme si v klubovně uvařili večeři a potom se rozešli domů.