Světluškovský tábor lichožroutů je úspěšně za půlkou

Letos se náš oddíl vydal tábořit až k Novému Městu nad Metují. Jaké bylo naše překvapení, když hned druhý den během výletu zmizela všem z každého páru jedna ponožka! A co nestalo, při pronásledování pachatele jsme spadli do pasti a všichni z nás se proměnili v lichožrouty! Hned k následujícímu obědu jsme vyrobili k snědku ponožky z tortillových placek, dál jsme si ale už uvykli na stravu podobnou stravě člověčí, ono tu těch ponožek totiž zas tolik neroste…

Vymysleli jsme si ponožkový pozdrav před jídlem, zpíváme rap Lichožrouti dětem (viz video), máme tu vzkazovník z ponožek. I družiny se jmenují příznačně: Silonky, Perlonus ponožkus a Celulóza.

Kromě vypečených her, které si pro nás připravili Hihlík, Kudla Dederon a další hrdinové z pera Pavla Šruta, tu máme program nabitý instruktážemi, službami (vaříme, hlídkujeme, píšeme kroniku, věšíme vlajku, staráme se o Bernarda a Medu atd.), večerníčky, DDT (Deny duchovní téma), sportovními hrami, zpíváním a samozřejmě také výlety. Kromě blízkého okolí jsme navštívili Braunův Kuks, kde nás paní průvodkyně provedla celým hospitalem, statečně zodpověděla všechny všetečné dotazy a Cilka si v místním kostele dokonce vyzkoušela pískání na kozlí roh.

V neděli ráno nás brzy vzbudilo šramocení profesora Reného Kadeřábka, který lichožrouty chytá a zkoumá. Pomóóóc! Jen tak tak se nám povedlo pobalit si saky paky a utéci z tábořiště na dvoudenní výpravu dřív, než nás chytil do svých pastí!

Čeká nás příprava plánu, jak převést Kadeřábka, převýchova zlých lichožroutů – Kojotů a kromě toho také třeba světluškovské sliby a výlet na novoměstský zámek. A ještě by bylo prima zbavit se lichožroutí kůže. Držte nám palce, v sobotu se těšíme domů.

Vrátíme se v sobotu 18. 8. v 15:45 do Celní.