Upozornění na infekční (ale ne vážnou) nemoc

Vážení rodiče, dostali jsme od Vás zprávy, že po podzimních prázdninách se u některých dětí objevil tzv. Syndrom ruka, noha, ústa (víme zatím jen o dívkách, za to ale z účastnic podzimek pro mladší i pro starší).

Není se čeho bát, ale pokud se u Vašeho dítěte objevují příznaky zvýšení teploty, únavy, zimnice a červených pupínků na obličeji, chodidlech a rukách (které bolí na dotek), jedná se pravděpodobně o tuto infekční nemoc, o krátkodobě oslabenou imunitu. Inkubační doba je údajně 3 – 6 dnů, vyléčí se cca během jednoho týdne odpočinkem v posteli a podáváním podpůrných prostředků pro zvýšení imunity, pupínky je třeba nerozškrabávat, aby nezůstaly jizvy. A pokud možno je třeba neroznášet virus dále než v rodinném kruhu (i to stačí k dostatečnému rozptýlení šedých podzimních dnů:-)

Více informací Vám jistě rád sdělí Váš ošetřující lékař.