ÚSPĚŠNÉ ZAHÁJENÍ LETOŠNÍHO VLČÁCKÉHO ROKU S VIKINGEM VIKEM

I přes nepříznivé počasí se naší vlčácké smečce o víkendu 17.9.-19.9.2021 úspěšně podařilo zahájit letošní rok spolu s Vikingem Vikem. Kromě započetí cesty za novými dobrodružstvími nás na výpravě čekala spousta další zábavy, ale i učení se novým věcem.

Páteční večer patřil poradní skále včetně vítání nováčků našeho oddílu, kteří museli prokázat odvahu při své první samostatné cestě do džungle. Sobotní dopoledne nás navštívil Viking Vik se svým otcem Halvarem a matkou Ylvou, a vydali jsme se spolu s nimi na letošní cestu za dobrodružstvím. Při různých hrách jsme si vyzkoušeli naší zručnost, rychlost a další potřebné vlčácké dovednosti. Při sobotním nepříznivém počasí v Krušných horách, kdy jsme při cca desetikilometrové túře s těžkými batohy byli vystaveni zimě a dešti, jsme prokázali nejen odhodlání a sílu, ale také schopnost naučit se správně odhadnout, kdy je lepší nejít slepě „za svým“, a oproti původnímu plánu jsme tak nespali pod širákem u Žebráckého rohu, ale také sobotní noc jsme přečkali v naší klubovně. A poslední den jsme se kromě her na vikingské téma učili správnému balení batohů, usnesli jsme se na našich společných oddílových pravidlech nebo jsme si také uvařili sami vlastní oběd. Celý víkend nám tak rychle utekl (jak je vidět na videu: https://youtu.be/…fp4 ) a můžeme jen doufat, že to nebyla naše letošní poslední společná výprava, jako tomu bylo v minulém roce, a že se zase brzy společně setkáme při dalších dobrodružstvích s našimi vikingskými přáteli….:-)