Ústecká pátrací akce světlušek je za námi…

Tento víkend jsme byly my světlušky pozvány do Ústí na Labem, abychom zde pomohly s pátráním po profesoru Želvičkovi. Bohužel již při příjezdu nám bylo sděleno, že profesor Želvička před námi uprchl, takže tento víkend se nám ho asi dopadnout nepodaří, nicméně, že by na nás místní velitelství mělo velkou prosbu: Potřebovalo by prošetřit pár případů, které se staly v okolí.

Dostaly jsme tedy mapu těchto míst a mohly jsme vyrazit. Jako  první jsme dorazily na Větruši. Zde jsme přehrály příběh o holčičce, kterou profesor Želvička otravoval a nabízel jí pivo. Povedlo se nám ji přehrát bravurně a dokonce jsme i věděly, jak se v takovéto situaci zachovat. Poté jsme měly pokračovat k rozcestí Soudný vrch avšak počasí se nám dosti zkazilo, a tak jsme se rozhodly, že se raději vydáme zpět do klubovny. V klubovně jsme tedy přehrály případy zbývající: případ o ztraceném chlapci a policistovi, kterému Želvička rozbil nos. Pak jsme si zahrály nějaké hry, užily si družinové programy a na závěr dne si zazpívaly pár písniček, které jsme doprovázely jako správný orchestr.

V neděli jsme pak měly vyrazit na Erbenovu vyhlídku. Bohužel počasí bylo ještě horší, než den předešlý, a tak jsme i poslední případ přehrály v klubovně. Tentokrát byl o tom, jak profesora Želvičku zastihla bouřka. Poté jsme se alespoň vydaly podívat se do centra města, s tím, že jsme  měly za úkol zjistit, kde všude kolem nás jsou reklamy. V klubovně jsme si pak povídaly o tom, k čemu reklamy jsou, jak na nás působí a že je potřeba jim odolávat. Na závěr jsme tedy každá vymyslela nějakou svou reklamu na věc, která se nedá koupit, což se nám moc povedlo. Vymyslely jsme například reklamu na rodinu či na lásku.

Výprava se nám tedy celkem vydařila, i přestože se nás jí (kvůli nemocem) zúčastnilo pouze 7 a počasí nám vůbec nepřálo. Výběr fotografií si můžete prohlédnout níže.

DSCF7063

Plánujeme trasu.

DSCF7067

Již trochu deštivá svačina na Větruši.

DSCF7069

Vymýšlení první scénky.

DSCF7084

Žofka v přírodním bludišti.

DSCF7142

Večerní orchestr.

DSCF7169

Kroky jako profesor Želvička.

DSCF7203

Společná fotka v klubovně.