Vlčácká rodinná Ohře 2018 – 29.6.2018-1.7.2018

Po loňském splavení části Ohře v úseku Tršnice-Sokolov se s naším 23. oddílem vlčat vydáme koncem června opět na tuto řeku s cílem splout další její část v úseku Sokolov-Karlovy Vary v celkové délce cca 25 km. Akce je určena opět i pro začátečníky, čemuž odpovídá délka naplánované trasy, která je oproti loňsku dokonce trochu kratší.

Stejně jako v minulém roce je z bezpečnostních důvodů akce pořádaná pouze pro rodiny (vodní turistika má natolik specifická rizika, že si netroufáme převzít zodpovědnost, která bude za děti ležet tentokrát přímo na rodičích), tj. nemůžeme s sebou vzít pouze vaše kluky jako jednotlivce bez dospělého doprovodu. Současně je akce cílena na rodiny aktuálních členů-kluků našeho oddílu.

Lodě včetně dalšího vybavení je nutné, aby si jednotlivé rodiny vyřešily opět individuálně. Z minulých let máme dobré zkušenosti s půjčovnou lodí Dronte (při objednávce doporučujeme půjčit si celý set – podle zvoleného plavidla jsou sety různě poskládané – a případně doobjednat požadované chybějící vybavení). Více informací k této půjčovně najdete na  www.dronte.cz a objednávkový formulář najdete na tomto odkazu: http://objednavka.dronte.cz/objednavka/vypujcka/krok/1/. Při objednávce je nutné rezervovat set od soboty 30.6.2018 do neděle 1.7.2018. Při objednávce dejte ideálně do poznámky heslo „Vlčata Teplice“ a “výdej v Sokolově 30.6.2018 v 9:30-10:00”, aby v Dronte věděli, které objednané vybavení patří naší skupině. V tuto chvíli máme ověřeno, že lodí je k půjčení dostatek, nicméně stav se může již v květnu rychle měnit. Samozřejmě je možné, že máte loď vlastní nebo máte jiné kontakty na okolní půjčovny (zajímavě vypadá např. i půjčovna lodí Petr Putzer, viz. http://ohre.putzer.cz/), kterým se nikterak nebráníme.

Také jídlo nebude ani tentokrát společné a necháme plně na vašem uvážení, zda budete preferovat vlastní jídla nebo využijete místních restaurací (doporučujeme ale mít s sebou určité množství zásob pro případ, že by delší úsek byl bez možnosti občerstvení).   

I když je akce – jak doufáme kromě společných večerů v kempech i společného splouvání řeky – ve všech ohledech velmi individuální dle vašich preferencí (kromě jiného v možnosti dopravy vlastním autem nebo příjezdem v jiný čas atd.) a vybavení jednotlivých rodin, navrhujeme vám tento společný plán:

Pátek 29.6.2018 – sraz v 16:40 na vlakovém nádraží v Teplicích, odjezd vlakem R 606 Salubia v 17:05 s přestupem v Chodově na OS 27132 s odjezdem v 19:06 a příjezdem Lokte v 19:18, kde budeme spát obě noci v kempu Dronte (cca 1 km od vlakového nádraží).

Sobota 30.6.2018 – nejpozději v 8:00 odchod na vlakové nádraží, protože v 8:40 jede  vlak z Lokte do Sokolova s přestupem v Chodově (OS 27123 a pak RX 616 s příjezdem 9:04 do Sokolova – pro ty kdo nechtějí spát první noc v Lokti je možnost do tohoto vlaku nasednout v již v Teplicích v sobotu ráno v 7:04), v cca 9:30-10:00 vyzvednutí objednaných setů, splutí cca 13 km úseku opět k tábořišti Dronte v Lokti

Neděle 1.7.2018 – odjezd z tábořiště v cca 8:00 do Karlových Varů, splutí cca 13 km úseku s příjezdem nejpozději do cca 14:20 k jezu U Solivárny a vrácení lodí vč. vybavení – místo je cca 1 km od vlakového nádraží, přičemž se nejedná o standardní sběrné místo Dronte (které je od nádraží vzdálené cca 3,5 km), je možné, že za sběr lodí a vybavení na tomto domluveném místě si Dronte naúčtuje max. 500- Kč/celou skupinu. Odchod na vlak z Karlových Varů a odjezd vlakem Karlovy Vary 15:16  – Teplice 16:51 (R 613 Svatava).

Pro tuto akci doporučujeme toto vybavení: karimatka, spací pytel, batoh (nebo vodácký pytel), hrníček, nůž, láhev na vodu, pláštěnka, větrovka, kraťasy, skautské tričko, skautský šátek, svetr, na noc pro děti slabší čepici, čepice proti slunci, opalovací krém, ručník, věci na ven (u kterých nebude vadit případné poškození nebo ztráta) včetně jednoho rezervního oblečení, foťák, telefon, igelitové tašky (na zabalení věcí před deštěm do konve), lékárničku, osobní léky, stan, baterku vč. náhradních baterek, repelent, toaletní papír, pastu a zubní kartáček, případně jídlo a pití + zámek na kolo (použijeme je na alespoň částečné zabezpečení lodí proti krádežím).

Pokud byste rádi vyrazili s námi, prosíme vyplňte nám tento přihlašovací formulář ZDE do 31.5.2018 (nicméně lodě doporučujeme rezervovat mnohem dříve), abychom měli rámcovou představu, kdo s námi pojede a mohli jsme upřesnit zatím předběžně nahlášený počet naší skupiny v kempu v Lokti a na cestu tam i zpět mohli dopředu objednat lístky na vlaky (Teplice-Loket, Loket-Sokolov a Karlovy Vary-Teplice) včetně rezervace míst (zařídili bychom my a cenu jízdenky bychom následně rozpočítali mezi jednotlivé rodiny podle počtu osob nad šest let, děti do šesti let jsou přepravovány v ČD zdarma, a pozor, děti ve věku 10-15 let musí mít ve vlacích ČD vlastní průkazku s fotografií – např. dětský OP, pas, nebo jiný doklad – jinak za ně musí být placeno plné jízdné jako za dospělého – toto prosím uveďte do poznámky na konci přihlášky pokud budete mít zájem o společnou jízdenku vlakem).