Vlčata pomáhají zvířatům, aneb Říjnová vlčácká výprava – aktualizováno po nových opatření Vlády ČR ze dne 30.9.2020

Druhý víkend v říjnu se snad opět setkáme alespoň v omezeném počtu – pokud to dále se zpřísňující epidemiologické nařízení dovolí – na naší další oddílové výpravě, tentokrát jednodenní, čistě vlčácké. Na výpravě nás čeká pobyt v přírodě zejména při pomoci Lesům ČR se sběrem kaštanů a žaludů v Českém středohoří, které budou následně použity na obnovení „přírodní“ rovnováhy v poničených lesích v ČR.

Sraz: Sobota 10.10.2020 v 8:45 u kašny v parku před hlavním vlakovým nádražím v Teplicích

Konec: Sobota 10.10.2020 ve 20:00 u kašny v parku před hlavním vlakovým nádražím v Teplicích

Cena: 150,- Kč/osobu (budeme vybírat hotově při převzetí dětí)

Vybavení: 

Do malého batůžku: nožík, čelovku (nebo jinou baterku + náhradní baterie), funkční pláštěnku, podepsanou láhev na pití (alespoň 1,5 litru), zápisník, tužku, stezku, kapesníky, čepice proti chladu, náhradní tričko (pro případ nutnosti se převléci), kapesné 50,- Kč, sladkost, starší vlčata mohou vzít i KPZ. Do tohoto batůžku by se měla vlčeti vejít také část společného jídla na sobotní výlet. Vlčata oblékněte na celodenní pobyt v přírodě v podzimním počasí, tj. u kterého nevadí, že se ušpiní, skautský šátek, skautské tričko, pevné nebo nízké trekové boty (nejlépe nepromokavé a „vyšláplé“), čepice proti slunci.

O případné účasti, ale i neúčasti Vašeho vlčete nás prosím informujte ZDE nejpozději do středy 7.10.2020. V tuto chvíli je kapacita venkovních akcí nařízená Vládou ČR ve výši max. 20 účastníků, na akci budou přítomni 3-4 vedoucí, tzn. pro vlčata je 16-17 volných míst, jediným kritériem účasti na výpravě je rychlost přihlášení.

Upozorňujeme, že akce může být dále upravována (nebo v krajním případě i zrušena) podle případných dalších epidemiologických rozhodnutí Vlády ČR. V případě dotazů k výpravě kontaktujte Jirku Urbana.

Jakoukoliv elektroniku není třeba brát – mobilní telefony mají vedoucí a na hry na nich nebude nejen příležitost, ale není to ani na akci žádoucí.