Vlčata v Legolandu

O víkendu 17.-19.5. se oddíl vlčat vydal nejdál ve své historii, nebo aspoň v té historii, kterou pamatuje jeho současné vedení. Cílem naší cesty byl Legoland ve městě Günzburg v Německu. Plánování této výpravy začalo už v roce 2014, kdy jsme v rámci motivace nechali tehdejší vlčata vymyslet si odměnu za dobré umístění v Závodě Vlčat a Světlušek. Vznikl z toho slib, že za umístění na „bedně“ v celostátním kole závodu, pojedeme do Legolandu. A právě tento slib nás přinutila loňská družina Káňat dodržet, když se umístila na úžasném druhém místě.

Co by to ale bylo za výlet bez trochy dobrodružství… V přibližně dvou třetinách cesty se náš autobus rozhodl, že už se mu nechce s námi pokračovat a zastavil nám na kraji dálnice. Naštěstí unikový východ byl nedaleko a za ním dokonalé místo pro trosečníky – pláž na břehu řeky, posekaný trávník, hřiště na volejbal a kousek dál i dětské hřiště. Kolem 22:00 jsme zalehli na louce do spacáků a trochu se prospali, než nás v pozdních nočních hodinách vyzvedl autobus nový. A jaký! Množství sedadel více než dvojnásobné, takže na dospávání po zbytek noci jsme měli každý minimálně 2 sedačky pro sebe. Kluky jsme pak už podruhé nebudili, takže z autobusu jsme vystoupili až ráno před Legolandem. Po postavení stanů, vybalení a zabalení věcí na celý den jsme se vrhli do zábavního parku, ve kterém jsme strávili celou sobotu a potom i neděli.

Záznam z celého našeho dobrodružství můžete vidět na videu.

PS: Příště už ale druhé místo stačit nebude, chceme první ;)