Vlčata zahájila letošní rok

O víkendu 8.9.-10.9.2017 zahájil náš oddíl 23. smečky vlčat nový vlčácký rok Zahajovací výpravou do Krušných hor.

V pátek jsme se sešli v klubovně, zahráli si pár her a večer jsme zakončili filmovým zpracováním Knihy džunglí, která je s naším oddílem tématicky spojená. V sobotu jsme se pak vypravili na spaní pod širákem u Žebráckého rohu v Krušných horách. Cestou jsme hráli hry, stavěli domečky pro lesní skřítky a připravovali se na závěr dne, který jsme si chtěli zpříjemnit kromě poradní skály také prvním naším letošním ohněm.

Naše plány překazilo počasí, kdy se k nám přidal již „tradiční“ déšť. Proto jsme využili postaveného turistického přístřešku u našeho místa, který jsme si upravili plachtami pro noční bivak a v něm jsme v relativním bezpečí přečkali deštivou noc. I přesto, že nám pršelo celou noc, tak jsme vše zvládli. S úsměvy našich vlčat, dle hesla jednoho z našich nejlepších horolezců – Libora Uhra „zážitek nemusí být pozitviní, hlavně musí být intenzivní“ jsme v neděli došli přes hory do Českého Jiřetína. Odtamtud jsme se vrátili do naší klubovny, kde jsme letošní Zahajovací výpravu zakončili krátkým povídáním a předáním nováčkovských stezek našim novým vlčatům.

Na tomto místě bychom chtěli ještě poděkovat rodičům (nováčků i starších členů oddílu), kteří i přes začátek našeho roku sbalili vlčatům na výpravu s sebou přesně potřebné věci i pro nepříznivé počasí, a i díky nim byla tato výprava úspěšná.

Všechny fotografie si bude možné během schůzek nahrát na flashku ze střediskového počítače.

Vlčata v dobré náladě po propršené noci