Výprava do cínových hor + fotky z první Žížalí výpravy

Podzimní prázdniny jsou pro všechny skauty a skautky už tradičně spojeny s velkou výpravou do přírody. Proto ani naši nejmenší nemohli zůstat doma. Protože se jedná o oddíl předškoláčků (výjimečně prvňáčků) a děti se teprve poznávají, byla pro ně velikým dobrodružstvím i akce z pátku 25. října na sobotu 26. října. Po páteční schůzce bylo nejdřív nutné prověřit, zda naši malí nováčci výpravu zvládnou. A tak jsme už za tmy vyrazili na vyhlídku nad plaveckou halu. Po procházce ztichlým městem jsme nasedli na autobus do Krupky. V domku nedaleko hradu Krupka na nás už čekala večeře. Tam se také Žížaly dozvěděly, že v lesích nad Krupkou, kde se těžil krom jiného cín, žijí permoníci, kteří už od pradávna místním lidem pomáhají. Každý si tedy zkusil namalovat, jak asi takový permoník vypadá a pak už byl nejvyšší čas spát. naše výtvory

Ráno jsme nejprve vyrazili prozkoumat zříceninu hradu Krupka a pak už hurá do lesa. Mlha se dlouho nechtěla zvednout, ale nám to nevadilo. Vystoupali jsme na vyhlídku nad Husitskou ulicí, zvanou Kalvárie, poté jsme se prošli po staré hornické stezce a přes louky a lesy mířili zpátky dolů. Mlha postupně zmizela a dokonce se objevilo i slunce. V něm byla podzimní příroda ještě krásnější. Její kouzlo tak působilo, že i jindy nezkrotné žížalky byly hodné a tiché a pozorovaly pomalu padající listí…. Jen permoníci se nám neukázali, přeci jen mají s lidmi špatné zkušenosti. V lese jsme se dozvěděli mnoho nového, zejména o stromech a jejich plodech, a také si nasbírali přírodniny, abychom z nich v domě vyrobili lesní skřítky. Pak už jsme se jen najedli a čekali na autobus. Permoníci si na nás ale přece jen vzpomněli, a protože se Žížaly v přírodě chovaly moc pěkně, přinesli jim skřítkové poklad.

Už se všichni těšíme na další výlet do přírody a za poznáním.

Zde přikládáme odkaz na fotky z předchozí výpravy od paní Soukupové, které za ně děkujeme!

Na vyhlídce