Zahajovací výprava vlčat 11.-13.9.

Vlčata již tradičně zahájí skautský rok vícedenní výpravou, která letos povede do Českého Sředohoří. Sejdeme se v pátek v 17:00 v klubovně, kde proběhne informační schůzka s rodiči ohledně novinek, které od letoška v oddíle zavádíme a představíme také plán akcí na první pololetí. V neděli skončíme v 14:20 v hale na vlakovém nádraží.

Po schůzce s rodiči vyrazí nejstarší družina – Kamzíci na putování a ostatní dvě družinky – Káňata a Svišti přespí v klubovně a vyrazí až v sobotu. Cílem výpravy je zřícenina hradu Blansko, kde v případě dobrého počasí přespíme na neděli.

V případě špatného počasí budeme přespávat v klubovně a proběhne náhradní program.

Během výpravy se seznámíme s nováčky, poznáme oblast kde jsme ještě na výpravě nebyli a hlavně zahájíme mezidružinovou hru, která nás letos bude provádět školním rokem.

Co s sebou? Oblečení na ven a do přírody (dle aktuálního počasí), náhradní spodní prádlo a ponožky, pevné boty (nejlépe kotníčkové a rozšlapané – v nových neprošlapaných botech se snadněji tvoří puchýře a děti bolí), láhev na pití (objem alespoň 1,5l), malý ešus a lžíci, jídlo na pátek (od sobotní snídaně bude jídlo společné), hygienu (kartáček, pastu a malý ručník), spacák (raději teplejší než lehčí) a karimatku, věci na spaní (mikina, tepláky, teplé ponožky a čepice), nepromokavou bundu nebo pláštěnku, zápisník s psacími potřebami a stezku vlčat (kdo má). Každý (kdo ho vlastní) si vezme kroj a šátek (případně tričko).

Vzhledem k putovnímu charakteru akce doporučujeme volit množství věcí s mírou a hlavně vše zabalit do jednoho batohu. Více zavazadel se hůře nosí a je větší pravděpodobnost, že někde něco zapomenou.

Na celou akci budeme vybírat 130 Kč (cesta, společné jídlo) v pátek při vašem příchodu.