Zahajovací výprava vlčat a vítání vlčáckých nováčků

Druhý týden v září se opět setkáme po prázdninách na naší letošní Zahajovací výpravě, na které se nejen podíváme před přicházejícím podzimem do krásné přírody v okolí České Kamenice, ale také se v našem oddíle seznámíme s našimi novými kamarády – nováčky našeho oddílu. 

Sraz: Pátek 13.9.2019 v 19:30 v klubovně
Konec: Neděle 15.9.2019 v 16:00 v klubovně
Cena: 350,- Kč/osobu (budeme vybírat hotově v klubovně při předání dětí)

Vybavení: 

Do batohu – rybička/švýcarák, čelovka (nebo jiná baterka + náhradní baterie), karimatka, spacák, věci na spaní (buďto pyžamo nebo staré tričko + slabá čepice nebo šátek na spaní kvůli chladu přes noc), funkční pláštěnku, podepsanou láhev na pití (mladší alespoň 1-1,5 litru, starší alespoň 1,5-2 litry), zápisník, tužka, stezka (kdo má), kartáček na zuby s pastou, kapesníky, malý ručník, náhradní spodní prádlo, ponožky, tričko a mikina (náhradní oblečení ideálně zabalte do igelitky), případně kapesné 50,- Kč (v neděli bychom se měli dostat na Panskou skálu u Práchně, kde bude pravděpodobně možnost něco koupit), starší vlčata mohou vzít i KPZ. Při balení, prosíme, zvažte, co je sebou opravdu potřeba – malé batůžky a zbytečné věci jen překáží a zbytečně zvyšují zátěž batohu (každý si své věci ponese dva dny sám a celkem za víkend půjdeme cca 15 km – sobota 10 km, neděle 5 km). 

S sebou mimo batoh – případná svačina na pátek večer (jídlo na zbytek výpravy bude zajištěno), na sobě oblečení do přírody (u kterého nevadí, že se ušpiní), skautské tričko, skautský šátek, pevné nebo nízké trekové boty (nejlépe nepromokavé a „vyšláplé“), čepice proti slunci. Na páteční poradní skálu klukům dejte klukům také skautský kroj (kdo má), který si pak nechají kluci do konce výpravy v klubovně. 

Jakoukoliv elektroniku není třeba brát – mobilní telefony mají vedoucí a na hry na nich nebude nejen příležitost, ale není to ani na akcích žádoucí. 

U nováčků, kteří se nebudou cítit na celovíkendový pobyt bez rodičů, bude na této akci dovolena účast i jen z pátečního večera do sobotního rána, aby se mohli zúčastnit jejich přivítání v oddíle na páteční poradní skále. Bude-li se nováček účastnit pouze této části, prosíme o příspěvek pouze 30 Kč na snídani, a kluka bude možné vyzvednout v sobotu v 8:45 h ráno (v tomto případě, prosíme, o dochvilnost, protože hned potom budeme vyrážet se zbytkem oddílu na vlak). U ostatních členů oddílu počítáme s účastí na celé akci, tj. od pátečního večera do nedělního odpoledne, nicméně i u ostatních členů je v odůvodněných případech (např. souběh výpravy se sportovními aktivitami dětí apod.) možné s Verčou a Jirkou řešit individuální požadavky na částečnou účast.


O případné účasti, ale i neúčasti Vašeho vlčete nás prosím informujte ZDE nejpozději do neděle 8.9.2019.