Zahajovací výprava vlčat aneb seznámení s Vikingem Vikem

Třetí víkend v září se – pokud to všechna možná epidemiologická nařízení dovolí – setkáme na oddílové Zahajovací výpravě, kdy se přivítáme s Vikingem Vikem, který nás bude provázet celý letošní rok při oddílové činnosti. Kromě toho mezi sebou na této výpravě přivítáme nové kamarády.

Sraz: Pátek 17.9.2021 v 19:30 v klubovně

Konec: Neděle 19.9.2021 v 17:00 v klubovně

Cena: 300,- Kč/osobu (budeme vybírat hotově v klubovně při předání dětí)

Na výpravě očekáváme účast vyšší než 20 osob, proto bude zapořebí prokázat před akcí bezinfekčnost.

Vybavení:
Do batohu – karimatku, spacák, věci na spaní (buďto pyžamo nebo staré tričko + slabou čepici nebo šátek na spaní kvůli chladu přes noc), funkční pláštěnku, podepsanou láhev na pití (mladší alespoň 1-1,5 litru, starší alespoň 1,5-2 litry) + každý 05-1 litrovou láhev čisté vody na společné vaření, ešus, lžíci, hrníček, zápisník, tužku, stezku (kdo má), kartáček na zuby s pastou, kapesníky, malý ručník, náhradní spodní prádlo, ponožky, tričko a slabou mikinu (náhradní oblečení ideálně zabalte do igelitky), nožík, čelovku (nebo jinou baterku + náhradní baterie), případně kapesné 50,- Kč, KPZ (kdo má). Při balení, prosíme, zvažte, co je sebou opravdu potřeba – malé batůžky a zbytečné věci jen překáží a zbytečně zvyšují zátěž batohu (každý si své věci ponese dva dny sám a celkem za víkend půjdeme kolem 15-16 km – každý den cca 8 km).

S sebou mimo batoh – přezůvky (je možné je následně nechat v klubovně), náhradní oblečení + na sobě oblečení do přírody (u kterého nevadí, že se ušpiní), skautské tričko, skautský šátek, pevné nebo nízké trekové boty (nejlépe nepromokavé a „vyšláplé“), čepice proti slunci, po ruce ochrana dýchacích cest. Na páteční poradní skálu klukům dejte klukům také skautský kroj (kdo má), který si pak nechají kluci do konce výpravy v klubovně.

Jakoukoliv elektroniku není třeba brát – mobilní telefony mají vedoucí a na hry na nich nebude nejen příležitost, ale není to ani na akcích žádoucí.

U nováčků, kteří se nebudou cítit na celovíkendový pobyt bez rodičů, bude na této akci dovolena účast i jen z pátečního večera do sobotního dopoledne, aby se mohli zúčastnit jejich přivítání v oddíle jak na páteční poradní skále, kde získají svého Nováčka, tak v sobotu při seznámení s Vikingem Vikem i se svým novým oddílem. Bude-li se nováček účastnit pouze této části, prosíme o příspěvek pouze 50 Kč na snídani, a kluka bude možné vyzvednout v sobotu v 11:00h dopoledne. U ostatních členů oddílu počítáme s účastí na celé akci, tj. od pátečního večera do nedělního odpoledne, nicméně i u ostatních členů je v odůvodněných případech (např. souběh výpravy se sportovními aktivitami dětí, zdravotní omezení apod.) možné s Verčou a Jirkou řešit individuální požadavky na částečnou účast.

O případné účasti, ale i neúčasti Vašeho vlčete nás prosím informujte v odkaze níže nejpozději do středy 15.9.2021 ZDE.