Závěrečná výprava Horalů

Po páteční schůzce jsme vyrazili do Kauflandu… Po nákupu jsme se navečeřeli a vydali na autobus, řidič nás však odmítl vzít a tak jsme byli nuceni místo do Chlumce zamířit do Krušných hor. Od nočního vyčerpávajícího pochodu nás zachránila Gábina se svým autem, dovezla náš as do Fojtovic. Odtamtud jsme pokračovali na bývalé tábořiště. Na zkoušku jsme zazpívali několik nových Kabátích písniček a poté se odebrali spát. Ráno jsme vyrazili směrem na Schwarz kreuz , kde jsme poobědvali sýrovou pomazánku s hromadou česneku. Pokračovali jsme směrem na  Chlumec, ale vzhledem k blížící se bouřce jsme raději zamířili na zříceninu hradu Kyšperk. Bouřka na nás udeřila plnou silou asi v polovině cesty, naštěstí jsme se ale stačili schovat pod plachtu, kde jsme přečkali nejhorší. Když přestalo pršet, pokračovali jsme v cestě a i přes značně nepříznivé podmínky se nám povedlo rozdělat oheň. K večeři jsme měli rizoto s kuřecím masem. Když jsme chtěli hrát na kytaru, začalo opět pršet a tak jsme raději postavili přístřešky a šli spát. Ráno jsme se vydali do Krupky a řidič byl tentokrát příjemnější a tak jsme bez problémů dorazili do Teplic a naší výpravu ukončili.

– Jony

Napsat komentář