Co je to 24. roj světlušek Střelka?

Střelka je jedním z pěti oddílů skautského střediska Teplice 2, který je určen světluškám. Světlušky jsou malé holčičky ve věku od pěti do jedenácti let. Šest až osm takových světlušek, které jsou přibližně stejné věkové kategorie, se schází v rámci své družinky, tzv. šestky. V současné době má Střelka 4 družiny. Jsou to Včelky, Želvičky, Myšky a Žabky.

Včelky jsou naše nejstarší světlušky ve věku 9 – 11 let, Želvičky jsou naše druhá nejstarší družina, dívkám je kolem 9 až 10 let. Žabky jsou družinka, která by měla začít fungovat od letoška a je přednostně určená pro dívky ve věku 8 – 9 let a našimi věkově nejmladšími jsou Myšky, družinka, která funguje již rok a ve které se schází naše předškolačky a děti z prvních a druhých tříd (tzn. 5 – 8 let).

Každá družinka se schází jednou týdně – u nás je to ve středu – v našich skautských klubovnách na tzv. družinové schůzce, která trvá jeden a půl hodiny a vede ji zkušená rádkyně.

Máte i Vy dceru již zmiňovaného věku a chtěl/a byste, aby již v tomto věku poznávala nové věci, zažívala to, co v kroužku keramiky nezažije a vyzkoušela si věci, které se ve škole nenaučí? Neváhejte tedy a přijďte za námi do skautských kluboven kteroukoli středu a jistě potkáte někoho, kdo Vám vše ochotně vysvětlí a poradí co dál.

Chcete-li nám napsat, pak můžete kontaktovat celé vedení současně (tedy vedoucí oddílu, její zástupkyni a dokonce i rádkyně jednotlivých družinek) na emailové adrese: svetlusky@centrum.cz.