Kdo jsme?

23. smečka vlčat je oddíl složený výhradně z chlapců ve věku od 7 do 11 let (2.-5. třída ZŠ). Podle skautského zvyku jsme rozděleni do tzv. družin (cca 10 kluků), které vedou rádci z řad starších členů a aby bylo snazší družiny rozeznávat, jsou pojmenovány podle zvířat. V současné době tak máme družinu Kamzíků (4. a 5.třída), Káňat (3. třída) a Svišťů (2. třída).

V rámci výchovy nástupců jsou vjednotlivých družinách zapojeni také další starší chlapci ve věku kolem 15.-16. let  a někteří z chlapců mladších, kteří plní funkci šestníka a podšestníka ve své družině. Kromě učení se zodpovědnosti je to pro ně i oceněním práce a snahy v oddíle .

Úzce spolupracujeme s oddílem Horalů, kam přecházejí naši odrostlí členové a odkud čerpáme rádce pro družinky.

Pokud byste mezi nás chtěli přivést svého syna nebo ho už u nás máte, ale zajímá vás cokoli k oddílovému programu, neváhejte kontaktovat vůdkyni oddílu Veroniku Holzknechtovou „Verču“ – viz. kontakty níže.

Kontakty na vedoucí

Vůdkyně oddílu: Veronika Holzknechtová „Verča“, tel: +420 606 161 920