Phileas Fogg se vydal na cestu aneb Vlčácká cesta kolem světa za 80 dní

O víkendu 13.9.-15.9.2019 jsme se s poprvé všichni sešli na letošní Zahajovací výpravě, která se nesla nejen v duchu vítání nováčků, ale také vážené návštěvy z dob minulých, slavného cestovatele a anglického gentlemana, pana Philease Fogga.

V pátek večer jsme se spolu vydali na naší tradiční Poradní skálu, kde jsme za svitu hvězd a svíček přivítali spoustu nováčků v naší smečce. V sobotu ráno se před naší klubovnou nečekaně zjevil pan Phileas Fogg, kterému jeho přítel Martin nevěřil, že je možné objet celý svět za 80 dní. A i když se to některým lidem může zdát nemožné, nám ne, a proto jsme se rozhodli pana Philease Fogga v jeho cestě kolem světa podpořit. Sami jsme se proto vydali na cestu. Naše první kroky tentokrát zamířily do oblasti České Kamenice v CHKO Lužické hory. Na cestě jsme se museli zorientovat nejen v papírových mapách, ale i v samotné krajině včetně jejího průzkumu se spoustou skal, vyhlídek, pastvin a lesů, svést souboje Haribáků a Jojojáků, a při naší cestě také pomáhat Phileasu Foggovi s nástrahami zaminovaného Suezského průplavu nebo řeky Nilu plné krokodýlů. Noc ze soboty na neděli jsme strávili spaním pod širákem v bývalém lomu Klučky, který nás za chladnější počasí odměnil oblohou plnou hvězd bez jediné kapky deště. Ještě než jsme se v neděli odpoledne chtěli rozejít do svých domovů, objevil se nám u klubovny znovu Phileas Fogg, aby nám poděkoval za naší dosavadní pomoc, díky které může dál pokračovat ve své cestě. Stejně tak my, 23. oddíl smečky vlčat Teplice, budeme pokračovat v naší cestě, při které budeme prožívat nejen naše dobrodružství, ale také budeme pomáhat v nesnadné cestě kolem světa – již našemu kamarádovi – Phileasu Foggovi….