Philleas Fogg na návštěvě v Praze, aneb vlčácké pátrání v Praze plné strašidel

O víkendu 11.1.-12.1.2020 se náš vlčácký oddíl nevydal spolu s Philleasem Foggem do klidu volné přírody, ale přímo do Prahy, hlavního města naší republiky.

Hlavním cílem naší společné návštěvy byla účast na tradičním závodě Praha plná strašidel, spočívajícím v šifrování, mapování a hledání strašidel jako Golema, Řezníka s ohnivou sekerou, Smutného indiána, Bezhlavého templáře a dalších. Při tom jsme mohli obdivovat jak za krásného dne, tak za svitu lamp, krásy historického centra Prahy, díky kterému je město zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. A nic na tom nezměnilo ani množství turistů, mezi kterými jsme se při pátrání po strašidlech museli proplétat. Vedlejším cílem pak byla návštěva nejvýznamnější české muzejní instituce – Národního muzea. Zde jsme ale museli spolu s Philleasem Foggem konstatovat, že po proběhlých rekonstrukcích v minulých letech tomuto muzeu ještě „něco“ do své bývalé slávy chybí :-(. Kromě toho jsme stihli také Poradní skálu, na které jsme tentokrát jmenovali nové Podšestníky z řad vlčat, a také jsme se zúčastnili v rámci celoroční oddílové hry první dražby historických předmětů nasbíraných Philleasem Foggem na svých cestách po Evropě.