Vzhůru do Eldoráda – družinová výprava Káňat

Po tajemném Eldorádu pátrali dobrodruzi z celého světa od roku 1541. V posledních letech to ale vypadá, že už to všichni vzdali. Při úklidu klubovny jsme ale narazili na staré listy papíru se zápisky, které vypadají, že nás k tomuto zlatému městu dovedou. Povede se nám ho najít?

Sraz: V sobotu 9.11. v 19:00 v klubovně

Konec: V neděli 10.11. v 16:50 v klubovně

Cena: 200 Kč / os. (vybíráme v hotovosti při předání dětí v klubovně)

Vybavení jednotlivce:

Spacák, pyžamo, hygiena, hrneček, přezůvky, kroj a šátek (případně tričko, kdo ho má a nemá kroj), náhradní spodní prádlo, náhradní ponožky na sobotu, teplé oblečení na celý den venku, pevné nepromokavé boty, pláštěnka, nožík, zápisník, tužku, stezku, baterku, pití na celý den (v případě termosky uděláme ráno dostatek čaje i sebou), malý batůžek s pevnými zády na nedělní cestu

Vybavení pro družinu (tzn. každou z těchto věcí musíme mít alespoň 1x do družiny, jinak mohou na naší cestě nastat trable): 

 • Tištěná turistická mapa, na které je Krupka – Unčín, Fojtovice, hrad Kyšperk a do které je možné psát
 • sirky
 • buzola
 • hodinky
 • prak
 • březová kůra
 • zápisky nalezené v klubovně
 • společné jídlo (rozebereme si v klubovně v neděli ráno)
 • nějakou přírodninu, ze které jde udělat čaj pro celou družinu
 • pochodové značky – seznam nejznámějších
 • družinová lékárna

Jakoukoliv elektroniku není třeba ani tentokrát brát, pro případný kontakt budou k dispozici vedoucí – Verča a Mája.

O účasti nebo neúčasti nás prosím informujte ZDE v připraveném formuláři nejpozději do úterý 5.11.2019 abychom mohli v předstihu nakoupit potraviny na výpravu. Po tomto datu bude přihlášení možné pouze po individuální dohodě s vedoucími.